> 

Namaz Dersi下载

Namaz Dersi

Namaz Dersi

无广告 隐私
3600次下载 暂无 好评率 -3人评论

Namaz Dersi 截图

应用截图1 应用截图2 应用截图3 应用截图4 应用截图5 应用截图6 应用截图7
  • 应用截图1预览
  • 应用截图2预览
  • 应用截图3预览
  • 应用截图4预览
  • 应用截图5预览
  • 应用截图6预览
  • 应用截图7预览
Bu programda "Namaz" hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Programimizi gonul rahatligi ile kullanabilirsiniz. Butun namaz hareketleri ve aciklamalari Diyanet Bakanligi'nin yayinlamis oldugu dokumanlar ile kontrol edildi.


Program ile ilgili istekleriniz icin codelingcoder@gmail.com adresine email gonderebilirsiniz.


Çocuklarınız için resimli ve detaylı anlatım içermektedir.
✔Beş Vakit Namaz nasıl kılınır? Resimli, her hareket için adım adım anlatım.
✔Cuma Namazı nasıl kılınır?
✔Namaz Duaları Nelerdir? Arapça okunuşları ve Türkçe mealleri ile birlikte.
✔Namaz Sureleri Nelerdir? Arapça okunuşları ve Türkçe mealleri ile birlikte.
✔Bayram Namazı nasıl kılınır, adım adım anlatım.


Akıl ve baliğ olan yani erginlik çağına gelen her müslümanın hergün beş vakit namaz kılması farzdır. Bir namazın vakti gelince, bu namazı kılmaya başladığı vakit, kılması farz olur. Kılmadı ise, vaktin sonunda, yanî vaktin çıkmasına, abdest alıp namaza başlayacak kadar zaman kalınca, kılması farz olur.


Özrü yok iken kılmadan vakit çıkarsa, büyük günâh olur. Özrü olanın da, olmıyanın da, kazâ etmeleri farz olur. Yeni müslüman olana önce namazın şartlarını öğrenmek farz olur. Öğrendikten sonra, kılması da farz olur.


Allah (c.c.) Kuran'da Namaz hakkında neler buyuruyor.
1. "Şüphesiz ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar."


Ankebût sûresi (29), 45


Âyet-i kerîmenin tamamının anlamı şöyledir: "Sana vahyedilen kitabı oku ve namazı kıl. Şüphesiz ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah'ı anmak elbette en büyük ibadettir. Allah yaptıklarınızı bilir."


Âyette hayasızlık ve kötülük diye tercüme edilen "fahşâ" ve "münker" kelimelerinin anlamı daha kapsamlıdır. Fuhşiyat, açıktan ve alenî işlenilen bütün çirkinlikleri, edepsizlikleri ve ahlâk dışı davranışları ifade eden bir kelimedir. Münker de, aklın ve şerîatın beğenmediği bütün uygunsuz davranışları ve günahları ifade için kullanılır. Öncelikle namaz içinde böyle şeyler yapılmaz, onun gerektirdiği bütün edeplere uyularak namaz kılınır. Gerçekten şuurla ve hakikatına erilerek, farkında olunarak, ne olduğu bilinerek kılınan bir namaz, namaz dışında da insanı her türlü çirkinlikten, uygunsuz davranıştan, edep dışı hareketlerden alıkoyar. Onun için Resûl-i Ekrem Efendimiz: "Kim namaz kılar da o namaz kendisini hayasızlıktan ve kötülükten alıkoymazsa, o namaz olsa olsa onun Allah'tan daha fazla uzaklaşmasını sağlar" buyurmuştur (Münâvî, Feyzü'l-kadîr, VI, 221). Kur'an'ın namazla ilgili birçok âyeti vardır. Nevevî'nin konuyla ilgili olarak sadece bu âyetle yetinmesinin sebebi, onun kapsayıcılığından olsa gerektir.


2. "Namazlara, özellikle orta namaza devam ediniz."


Bakara sûresi (2), 238


Beş vakit namazı eksiksiz kılmak ve bunu ara vermeksizin yapmak gerekir. Çünkü âyetteki muhafaza kelimesi namazların eksiksiz, en mükemmel şekilde ve vaktinde kılınması gibi özellikleri kapsamına alır. Ayrıca bütün rükünlerini ve şartlarını da yerine getirerek namaz kılmamız icap eder. Zira âyetin devamındaki "Allah için boyun eğerek kalkın namaza durun" emri bunu gerektirir. Burada geçen kunut tabiri, taati, huşûu, boyun eğmeyi ve ayakta durmayı ifade eder ki, dilimizde buna divan durmak denir. Peygamberimiz Hz.Muhammed S.A.V: "Namazın en faziletlisi kunutu uzun olandır" buyurmuştur (Müslim, Müsâfirîn 164-165).

相关信息

大小
9.14MB
分类
新闻阅读 搞笑
更新
版本
 1.2
要求
Android 2.2.x 以上
来自
Codeling

热门「新闻阅读」应用推荐全部

评论

暂无评论
游客身份评论 发表

打开豌豆荚,立即安装

Namaz Dersi

豌豆荚安卓版二维码

扫一扫安装
豌豆荚发现更多